Piknik irlandzki w Małkocinie

24 maja w Małkocinie niedaleko Szczecina odbył się piknik irlandzki dla pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie była to jednak zwykła impreza integracyjna, bo charakteru nadał mu duch Irlandii :) Wszystko, co się tam działo, miało związek z irlandzką kulturą. Część taneczną zaprezentował Zespół Tańca Irlandzkiego Celtica z Poznania pokazując zarówno spektakularny step irlandzki jak i zwiewny oraz powabny taniec w miękkich butach do rytmów reeli oraz jigów.

Dziewczyny zebrały gromkie brawa, więc nie było problemów z wyciągnięciem uczestników na warsztaty tańca irlandzkiego. Poprowadziła je Magdalena Mak – koordynator, współchoreograf i oczywiście jedna z członkiń Celtiki.

Muzyczną atmosferę Zielonej Wyspy zapewnił zespół Emerald ze Szczecina, który już podczas warsztatów postanowił umilić tancerzom czas, przygrywając skoczne polki oraz reele. Swojskie chłopaki, które potrafią dać czadu jak trzeba ;)

Czymże byłaby jednak taka impreza bez prawdziwych Celtów? Byli nie tylko wojowniczy, ale też uczynni i pomocni… choć niektórym i tak nie udało się pomóc w polowaniu na celtyckiego dzika ;)

Humory wszystkim dopisywały, tym bardziej iż okazało się, że perkusista z zespołu Emerald potrafi kreować jedyne w swoim rodzaju planety, czym sprawił wszystkim wiele radości :)

Share Button