Koncert Strays w Tannersie

W sobotę, 13 października w pubie Tanners przy ul. Klasztornej w Poznaniu miał miejsce koncert zespołu Strays. „Włóczykije” grają głównie muzykę irlandzką, aczkolwiek inne celtyckie klimaty, m.in. bretońskie czy szkockie nie są im wcale obce. Zawsze, gdy ich słyszę, gdzieś tam w duchu się uśmiecham, nie tylko ze względu na wesołą muzykalność jaką reprezentują, ale i dlatego, iż widzę, jak coraz mocniej doskonalą swój warsztat muzyczny. Zapewne jest to w dużej mierze zasługa podróży na Zieloną Wyspę, skąd czerpią regularnie i bezpośrednio inspiracje. Przy dźwiękach ich muzyki raczej trudno stać w miejscu, więc i tym razem sala pulsowała w rytm reeli, jigów i wielu innych ciekawych celtyckich melodii do późnych godzin nocnych.

Zespół tworzą: Agnieszka Kumińska – piękna, spokojna i wesoła wokalistka grająca także na concertinie oraz różnych przeszkadzajkach, Jakub Szczygieł – skromny acz uzdolniony muzyk grający na flecie irlandzkim oraz także udzielający swego głosu, Zbigniew Ambrosiewicz – dynamiczny i wydobywający z niespotykaną prędkością oraz zwinnością dźwięki z bodhranu, cajonu, oraz chyba wszystkiego z czego da się wydobyć rytm, Andrzej Muzaj – zawsze uśmiechnięty ekstrawertyk grający na gitarze akustycznej, irlandzkim bouzouki oraz także na swych strunach głosowych z niezwykłą charyzmą, Adam Sznabel – pogodny i uzdolniony multi-instrumentalista grający tutaj na Uileann Pipes oraz low whistle.

Jakkolwiek sztuczne, kolorowe światło jest trudne do okiełznania, to jednak mam nadzieje, iż zdjęcia będzie się Wam przyjemnie oglądać ;)

Jeżeli intryguje Was brzmienie Straysów, a nie macie możliwości ich nigdzie posłuchać, to tu macie małą próbkę ich możliwości :)

Share Button