Coaching Project 2012

Na wstępie trzeba wspomnieć czym jest sam Coaching Project. Otóż Polski Teatr Tańca zaprasza do siebie podczas Dancing Poznań co roku inną grupę taneczną, która uczy innych tancerzy nie tyle samego tańca czy choreografii, ale bardziej sposobu pracy z tańcem w grupie. Jak to się stało, iż w tym roku była tą grupą Maria Kong – Dancers Company? Pani Ewa Wycichowska miała okazję zetknąć się kiedyś z nimi podczas pobytu w Izraelu. W wyniku tego spotkania w zeszłym roku zawitali oni do Poznania ze swoim show – Fling – i wystąpili podczas Festiwalu Teatrów Tańca. Teraz, będąc ponownie, wcielili się także w rolę pedagogów. I to nie byle jakich. Każdy z nich ma nie małe doświadczenie taneczne i ogólnie artystyczne oraz wielki talent.

Inicjatorem powstania grupy w 2008 roku byli tancerze Talia Landa z Izraela oraz Aderson Braz z Brazyli. Są oni jak cała reszta teamu ludźmi o bardzo wyraźnych i silnych cechach charakteru, co wcale nie oznacza wielkiego ego. Są konsekwentni, szanują siebie oraz swój czas, wiedzą czego chcą, potrafią się na tym skupić i przede wszystkim przekuć to wszystko w materię usnutą z ruchu, muzyki i światła. Grupa składa się nie tylko z tancerzy (Caroline Boussard, Luciane Castro Fontanella, Artour Astman), ale także i muzyków (Idan Shimoni), świetnego oświetleniowca (Shachar Werecson), designera filmowego (Ori Ben-Shabat), technika (Yossi Tal Taieb) oraz menadżerki (Zohar Eshel-Acco). Pozostała dwójka – muzyk i projektant strojów – nie była obecna w Poznaniu. Pomimo bardzo odmiennych charakterów jedno trzeba im przyznać, dogadują się świetnie i są na co dzień przyjaciółmi. Brzmi jak niedościgniony wzór do naśladowania, ale z pozycji wnikliwego obserwatora powiem Wam, iż to szczera prawda :) Tak zgranej grupy tworzącej tak niesamowite rzeczy nie dane mi było dotąd jeszcze spotkać. Każdy z nich jest sobie równy, począwszy od oświetleniowca, muzyka, na tancerzach kończąc. Wspaniały wzór do naśladowania gdzie ego ma jakby mniej do gadania, siedząc cicho w kącie, a wszyscy skupiają się na jednym – kreacji magii :)

To była prawdziwa przyjemność spędzić czas z tak wspaniałymi tancerzami w jednym miejscu przez prawie cały tydzień. Obserwując pracę Maria Kong Dancers Company można dojść do jednego wniosku. To artyści całą duszą, którzy wkładają w to, co robią, całe swoje serce oraz pasję i którzy potrafią to zrobić na poziomie tak niesamowitym, iż przebywając z nimi razem można poczuć, iż jest się dosłownie w innym świecie. Świecie pełnym nie tylko abstrakcji, ruchu, muzyki oraz gry świateł, co płynącej w górę energii, której stajemy się częścią. Energii, która nie tylko pobudza i skłania do przemyśleń, ale która sprawia, że dzięki niej sami wychodzimy z głową pełną inspiracji. Czas pokaże, ile z tego doświadczenia przesiąknie uczestników Coaching Project.

Dziękuję za wspaniały czas tancerzom Maria Kong oraz wszystkim uczestnikom tegorocznego Coaching Project. Dziękuję także pani Jagodzie Ignaczak za szybką akredytację oraz pani Ewie Wycichowskiej za uśmiech i parę miłych rozmów :)

Share Button